| Rotciv92 a întrebat:

Salut

In legatura cu, cooling pads pentru laptop de gaming. Care ar face o racire mai buna cooling padurile cu 1 ventilator mare ( 200mm/220mm/230mm ) sau unul cu 2 ventilatoare mai mici (140mm)?

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Diferenta ar fi mult prea mica. Ce iti recomand eu e sa te orientezi catre un cooling pad la care sa poti muta ventilatoarele. Eu am unul de la CoolerMaster si am pus ventilatoarele sub placa video, procesor, HDD. Mi se pare mai okay asa, decat 2 ventilatoare care imi imping aer aiurea si imi racesc o bucata de plastic.

| Rotciv92 explică (pentru Ionait):

Mi-ai putea spune te rog toata denumirea de la acel CoolerMaster?

| Ionait a răspuns (pentru Rotciv92):

CoolerMaster Notepal U3 cel cu 3 ventilatoare (laptopuri de maxim 17 inch) si CoolerMaster Notepal U2 cel cu 2 ventilatoare (laptopuri de maxim 15 inch). Costa ceva in plus dar mi se par mult mai eficiente per total.