| Sfaterly a întrebat:

Un laptop bun?
M-ar interesa pentru: jocuri (metin2, gta etc), să ma uit la filme/seriale, să descarc muzică, să stau pe Facebook.
Ce îmi recomandați? Știam că cele de la Asus sunt mai bine, dar nu mă pricep.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Https://l.profitshare.ro/l/3755529
Pornind de la Asus-ul la 1999 ron, oricare laptop cu procesor generatia a 6-a (gen i3 -6100 = 6 din 6100 inseamna generatia a 6-a) e bun. Eu daca as fi in locul tau as lua Asus-ul acela pentru ca pe ssd iti pui sistemul de operare sa functioneze rapid, sau daca nu ai nevoie de spatiu mult, Lenovo IdeaPad 100-15IBD chiar daca are procesor generatia 5, dar are ssd de 256. Oricum chestia cu ssd-ul e upgradabila in viitor, mizeaza cu incredere pe Asus, o sa fie o selectie buna.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce buget ai? Si de unde ai vrea sa-l iei (preferabil eMAG, PCGarage, pentru ca le poti return in caz de ceva anume). Si ce Gta, 5?

| Sfaterly explică (pentru CM7YRE):

Nu contează cât costă. Da, presupun că eMAG. Gta 5 chiar dacă ar merge presupun că ar avea lag...

| CM7YRE a răspuns (pentru Sfaterly):

Daca "nu conteaza" presupun ca oricare din Rog-urile astea o sa-ti fie pe plac: https://l.profitshare.ro/l/3755212 (pornesc preturile de la doar cateva mii de euro). Un procesor de ultima generatie (7) si rami ddr4 combinati cu ultima placa "mobila" de la Nvidia ar fi indeajuns. Acum serios, un buget anume? 1500-2000-3000 ron? Pentru ce vrei tu 1500-1700 ron ar fi indeajuns, dar daca ai mai mult buget sau mai putin, de ce sa nu te joci mai multe chestii sau sa vedem ce ti se potriveste? Spune un buget anume sa vedem. Daca nu, ia orice i3-i5 generatia 6 cu o placa video dedicat Nvidia (si ssd daca vrei) si-ti ruleaza Gta5 sigur.

| Sfaterly explică (pentru CM7YRE):

Să zicem 2000 dacă spui că nu am nevoie de mai mult. big grin vreau ceva decent, nici chiar pe cel mai scump din lume laughing

| CM7YRE a răspuns (pentru Sfaterly):

Https://l.profitshare.ro/l/3755529
Pornind de la Asus-ul la 1999 ron, oricare laptop cu procesor generatia a 6-a (gen i3 -6100 = 6 din 6100 inseamna generatia a 6-a) e bun. Eu daca as fi in locul tau as lua Asus-ul acela pentru ca pe ssd iti pui sistemul de operare sa functioneze rapid, sau daca nu ai nevoie de spatiu mult, Lenovo IdeaPad 100-15IBD chiar daca are procesor generatia 5, dar are ssd de 256. Oricum chestia cu ssd-ul e upgradabila in viitor, mizeaza cu incredere pe Asus, o sa fie o selectie buna.