| geo9606 a întrebat:

Unde gasesc procesoarele:

-Intel® Core™ i5-560M Processor

(3M Cache, 2.66 GHz)

-Intel® Core™ i7-640M Processor

(4M Cache, 2.80 GHz)

-Intel® Core™ i5-540M Processor

(3M Cache, 2.53 GHz).

Vreau un site ceva dupa care sa pot comanda.

2 răspunsuri:
| aan a răspuns:

Nu prea ai sa gasesti aceste procesoare decit daca esti producator de laptop-uri sau daca iti cumperi un laptop pe care le are. Procesoarele Intel care se termina in "M" (mobile) sunt facute speciale pentru. notebook-uri sau netbook-uri. Nu e recomandat sa le cumperi, decit daca vrei sa-ti faci un "custom notebook" ceea ce nu se merita.

Poti sa cauti alte procesoare care nu sunt de tip "mobile", pe diferite site-uri si sa le cumperi, recomand procesoarele de tip LGA 1155: i5-2500k sau i7-2600k, daca vrei ceva putin mai ieftin un i3-2100 e foarte bun. Procesoarele care se termina in "k" pot face overcloking, poti sa le iei si fara "k".

pcgarage.ro - acesta este cel mai cunoscut site pentru. componente pc. sint multi care lasa feedback.

shopmania.ro sau price.ro daca vrei sa afli unde le gasesti ieftin; tin sa mentionez sa nu iei de site-uri foarte noi sau care nu sunt de incredere, intereseaza-te inainte sa dai o comanda.

| geo9606 explică (pentru aan):

Am uitat sa spun ca vreau pentru laptop nu pentru desktop.