| LDCCristi a întrebat:

Vreau toate procesoarele Intel Dual core de 2.66 ghz din seria 900 in sus!

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Vezi ce placa de baza ai si ce varianta de BIOS are placa de baza si pe urma vezi ce procesor iti trebuie. Poti avea 30-40 modele de procesoare care se potrivesc la placa de baza si din cauza BIOS-ului se potrivesc 2-3. Pentru restul trebuie sa faci update la BIOS.

| LDCCristi explică (pentru horia2012):

Aaaaaaa pai ce dracu si cu biosu asta...
- 8Mb AMI Legal BIOS
- Supports "Plug and Play"
- ACPI 1.1 Compliance Wake Up Events
- Supports jumperfree
- SMBIOS 2.3.1 Support
- CPU, VCCM, NB Voltage Multi-adjustment
Zi-mi un procesor bun pana in 300 de lei. placa de baza http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-S%20UCC/?cat=Specifications