| adokdgaok a întrebat:

VA ROG AJUTOR!

am primit de la un prieten o poza cu.ink, nestiind cum sa o desschid am dat sa se deschida cu paint, si era bifata casuta pentru a se rula toate programele cu paint si acum toate merg cu paint nu cu.exe cum ar trebui, am incercat diferite lucruri de ex:

http://www.sevenforums.com/......store.html

dar tot nu merge, nu am de unde sa dau restore ca nu il am setat ce sa ma fac?

FUNDA

5 răspunsuri:
| CLAUDIU774 a răspuns:

e foarte usor sa repari
chestia asta.1.TE DUCI LA POZA PE CARE
VREI S-O DESCHIZI.
2.DAI CLICK DREAPTA SI DAI PE CHOOSE DEFAULT PROGRAM DE ACOLO ALEGI PROGRAMUL CARE ITI TREBUIE
.ce ti-am zis mai sus este pentru windows 7

| adokdgaok explică (pentru CLAUDIU774):

Da mai boss ce nu intelegeti...

ASTA AM FACUT, SI ERA BIFAT 'USE THIS PROGRAM FOR ALL KIND'' sau ceva de genu si acum si google chrome-ul il deschide cu paint happy ASTA E PROBLEMA da-o in morti de imagine mie chrome-ul sa-mi mearga

si nu poti sa alegi sa-ti descshida chrome-ul cu chrome ca am incercat, trebuia sa fie ceva acolo gen.exe sau executabil da' nu e.

| adokdgaok explică:

Rezolvat, am scos unassoc si am sters.LNK

| gozzila a răspuns:

Clic dreapta pe fisier, proprietys, la general apasa change apoi alegi programul din lista sau dai browse. ok. apply

| adokdgaok explică (pentru gozzila):

Uite, eu inteleg ca tu vrei sa ma ajuti, dar nu citesti tot

TOT se ruleaza in notepad/paint/etc pot alege mai multe

DAR, acolo unde trebuie' sa aleg NU ESTE NIMIC de genul.exe sau executable blablabla, intelegi?

Te rog da reply daca stii ceva sau mai multe informatii