| suntperfect a întrebat:

Va rog din suflet, spuneti-mi oata daca placa mea de baza asrock g31m-s suporta procesoarele:Intel core 2quad q6600, Intel triple-core, i3, i5...etc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suporta doar pana la Intel core i3 atat, nu i5 sau i7

| suntperfect explică (pentru anonim_4396):

Ok mersimult

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntperfect):

Na-i pentru ce

| suntperfect explică (pentru anonim_4396):

Dar un Intel core 2 quad 2. 4ghz suporta?

| suntperfect explică (pentru suntperfect):

Te rog zi-mi ca da, suporta sau nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntperfect):

Da

| suntperfect explică (pentru anonim_4396):

Auzi,dar zi-mi si mie cum aflu ce placi video si ce porcesoare imi suporta placa mea de baza, ca sa nu mai fiu nevoit sa intreb pe altii, la procesor din cate am auzit conteaza sochetul dar am azit de la altii ca s-ar putea ca chiar daca unele procesoare mai noi au sochet dot de 775 si placa mea de baza are tot atat se poate sa nu se potriveasca ca e mai veche placa decat procesorul sau ceva de ganu nu mai stiu sigur, la placi video sa-mi explici unpic!

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntperfect):

Pai este simplu cauti pe net placa ta de baza si acolo gasesti ce procesoare suporta, dar e bine sa mai si intrebi

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntperfect):

Uite aici un site cu ce procesoare suporta: http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=G31M-S