| Pompieru1998 a întrebat:

Va salut, am o mare problema. Am un 2 in 1 Asus t101ha si avea instalat windows 10 pe 64 biti. Acesta s-a deterioarat dupa un timp si am facut un stick bootabil cu 8.1 tot pe 64 biti. L-am instalat totul este ok dar singurul lucru pe care nu il pot instala este driverul video. Efectiv ori imi da eroare ori nu porneste instalarea. Am incercat cu diferite programe care iti gaseste singur driverele necesare insa windows-ul a pus un driver din oficiu "Microsoft Basic Display Driver" si nu gaseste pe cel original. Tabletei ii trebuie un Intel HD (Cherry Trail) din cate am vazut. Insa nu merge instalat driverul respectiv. Fundita garantata.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca merge sa pui programe pe el, Driver easy, Driver Booster, 3d chip si orice fel de program similar te ajuta. Maxim cauta pe site-ul producatorului, sa descarci.