| mxm17 a întrebat:

Va salut! mi-am facut un server de cs deathrun+knifemod (AmxModX), momentan nu apare pe internet si nici la favorite! dar vreau sa mi-l gazduiasca o firma si pe urma sa gasesc o comunitate, dar nu stiu care ar fi ordinea, si daca ar fi vreo problema ca am net de la RDS-RCS cu ip dinamic....va rog mult daca ma puteti ajuta! multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| SamSon a răspuns:

E ok. Ca sa-l adaugi pe net, trebuie sa-l hostezi, adica sa-l faci sa fie on 24/24 ore. O sa te coste ceva hostat-ul, acum depinde de tine de la cine-ti iei host. Ip-ul dinamic nu are nici o treaba. Majoritatea comunitatilor sunt foarte dezvoltate, au playeri si o sa te primeasca eventual daca-i platesti sau daca ai si tu foarte multi jucatori.

| mxm17 explică (pentru SamSon):

Am inteles, si iti multumesc de raspuns. dar ai putea sa imi zici cam cat m-ar costa hostul pentru 12-14 sloturi/luna (pana se obisnuiesc playerii), si sa imi dai o idee pentru o astfel de firma, te rog frumos. astept raspuns. AI FUNDA!

| SamSon a răspuns (pentru mxm17):

Uite, aici de exemplu, de 12 sloturi, 3.72 Euro. nu cred ca e mult. http://www.hostgame.ro/....../index.php dar, cauta ..ca poate gasesti si oferte mai bune. nu te grabii sa arunci cu banii

| mxm17 explică (pentru SamSon):

Bun, te-am inteles! Platesc, si cum intra ei in posesia serverului creat de mine personal? sau cum se procedeaza? te rog ajuta-ma! am serverul facut si nu stiu cum sa procedez! da-mi niste pasi pe care sa ii urmez, de exemplu la firma care mi-ai propus-o mai sus. Cum sa procedez? Ce sa fac? ca ei imi da cum sa platesc da nu imi cer sa le trimit serverul sau ceva de genu! AJUTA-MA te rog SamSon!

| SamSon a răspuns (pentru mxm17):

Salut! M-am interesat si nu e prea ok sa cumperi hosturi care sunt mai pe,, moca'', cum s-ar zice deoarece poti avea surpriza sa nu functioneze ok/sa aiba lag/sa cada server-ul, etc. Nu stiu foarte multe despre,, cum intra in posesia serverului tau'', dar am senzatia ca dupa ce platesti, ai de completat un formular, ceva iar in acela probabil ti se cere ip-ul serverului si ei il tin on. Cel mai bine e sa te duci la o firma mai serioasa. uite aici: http://www.freakz.ro/forum/hosting-cs.html iar inainte sa platesti, vezi ca acolo ai si un id de messenger, mai exact: bts_telecom. Si ei o sa iti spuna pas cu pas despre ce e vorba. asa e cel mai bine. nu te grabii. salut.