| suntperfect a întrebat:

Voi ce credeti, pe procesorul Intel celeron dual core inside e1500 2.20ghz si cu o o placa video msi gt 630 2gb, 3gb ram ma pot juca jocuri de genu : fifa 11-12, asasin creed,nfs shift 2, jocuri de astea cu grafica mai mare? Ca am inteles de la niste prieteni ca placa video nu poate duce procesorul, voi ce credeti estea adevarat sau pot sa ma joc fifa 11 sau alte jocuri fara proble,bine nu la cerinte maxime dar macar la medium spre hig? cat mai multe raspunsuri, cel mai corect primeste funda!

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Da, nu e nicio problema, procesorul e dual core, cam toate jocurile din prezent cer minim un dual, ram ai suficient 3gb iar video e ok, deci te poti juca orice, dar difera doar nivelul de la joc la joc, unele pe high alte medium si tot asa

1 răspuns:
| Magnifico a răspuns:

Cel mai simplu este sa verifici chiar tu atunci cand vrei sa scoti un joc si nu esti sigur daca iti merge.

http://www.systemrequirementslab.com/cyri

(dai "Can You Run It" dupa ce ai scris numele jocului acolo---->trebuie Java instalat)