| suntperfect a întrebat:

Ce placa video ar fi perfecta pentru procesorul Intel celeron e1500 dual core 2. 20ghz, 3gb ram, ca sa mearga jocuri de tip:fifa 11, far kry 1-2, gta 4 macar la low, nfs run.Nu vreau la cerinte maxime vreau sa mearga macar la medium, daca nu la hig?
Eu momenta ma gandesc sa iau o placa msi gt 630 2gb doar ca am auzit ca nu este compatibil cu procesorul,(DACA CREDETI CA ESTE COMPATIBILA CU PROCESORUL PUTETI SA MA ANUNTATI)si acum nu mai sunt decis ce placa video sa iau, numai buna pentru cerintele pe care le am?
Cine raspunde cel mai bine primeste funda!

Răspuns Câştigător
| XtReMee a răspuns:

Cine teo mintit mah cu procesorul habar n-are de pcuri procesorul n-are nikio pr cu placa video doar da-mi modeelul de placa de baza

| suntperfect explică (pentru XtReMee):

Asrock fsb 1600 ddr2 800 duak chanel, g31m-s,pana la urma este bun procesorul asta de ceva, adica sa fie compatibil procesorul cu placa video?

| suntperfect explică (pentru XtReMee):

Asrock fsb 1600 ddr2 800 duak chanel, g31m-s asta e, pana la urma este bun procesorul, adica sa fie compatibil procesorul cu placa video?

| XtReMee a răspuns (pentru suntperfect):

Da modelul d eplaca de baz amah umule

8 răspunsuri:
| TheDarkStar a răspuns:

Exact! nu are nici o treaba placa video cu procesorul laughing

| XtReMee a răspuns:

Procesoare suportate:Intel Core2 Extreme
Intel Core2 Quad
Intel Core2 Duo
Intel Pentium Dual Core
Intel Celeron Dual Core
Intel Celeron da iti suporta msr de funda

| suntperfect explică:

Modelul placii de baza este Asrock g31m-s.

| DemonSoul a răspuns:

Toate acestea trebuie sa fie in legatura cu placa de baza!

| k4rT a răspuns:

Ia-ti Nvidia e cea mai buna marca si daca e ia-ti ceva cu Nvidia Geforce GT sau GTX sunt cele mai bune