| Alex00717 a întrebat:

Vreau sa cumpar un pc de pe olx, prin urgent cargus sau cv intrebarea e daca il iau cu livrare cu verificare, pot testa produsul? Adica sa-l pun in priza sa vad daca se deschide?

Răspuns Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Livrarea cu verificare inseamna ca desfaci coletul in fata curierului, ca sa te convingi ca e ceea ce ai comandat si ca nu sunt parti lipsa. Verificarea efectiva a produsului (pornirea lui) nu se incadreaza in "livrare cu verificare".
Cand produsul nu este cel cautat sau exista suspiciuni ca este deteriorat, il predai curierului sa-l returneze.
Sfatul meu e sa cumperi de pe OLX numai produse pentru care primesti garantie (chiar daca sunt second-hand, unii acorda garantii minimale la pc-uri - 6 luni).