| Unubaiath a întrebat:

Vreau sa imi construiesc un PC de gameing cu buget redus. Pentru a putea economisii mai mult as vrea sa refolosesc carcasa si sursa de curent de la un vechi calculator. S-ar putea sa imi afecteze performanta?

3 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Atat sursa cat si carcasa pot influenta foarte mult o configuratie de gaming. Sa le luam pe rand.
Sursa: Pentru gaming minim 450w pentru o configuratie nu foarte pretentioasa. Trebuie sa aiba protectii, eficienta minim 80% si PFC activ. Daca nu le are e o pocnitoare care la prima fluctuatie arde componentele pc-ului. Ce sursa ai?
Carcasa: Unii zic ca nu influenteaza dar nu e asa. O carcasa prea "incarcata" fara ventilatoare va face componentele sa se prajeasca. Nu e asa importanta ca sursa dar are importanta ei. Ce carcasa ai? Ce buget ai pentru pc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca doresti un pc pentru gaming*, www.pcgarage.ro, iti apare joc o casuta cu suntem online, dai click pe acea casuta si ii spui bugetul, la ce vrei sa-l folosesti si daca vrei cu asamblare normala facuta de ei. Este foarte simplu si rapid!

| KnyRPG a răspuns:

Carcasa nu are ce performanta sa iti strice decat daca arata urat dar sursa ar putea daca vrei poti sa iti iei piese noi de pe pcgarage sunt cele mai bune piese