| GrigorePurta a întrebat:

Vreau sa imi cumpar de pe eMAG o placa video un mouse si un stick de 16 gb dar nu stiu ce sa fac eu stiu cum sa fac comanda dar la placa video scrie "La comanda" si la stick si la mouse scrie "in stoc" conteaza ca la placa scrie "la comanda". La toate sa scrie "in stoc"?
FUNDA!
Va multumesc!

5 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

In functie de disponibilitate, statusurile posibile sunt:
- in stoc - produs in stocul eMAG, mai mult de 3 bucati disponibile
- in stoc furnizor - produsul poate fi expediat in 48 ore de la comanda. Termenul exact va fi comunicat telefonic dupa ce plasati comanda.
- stoc limitat - cantitate limitata, mai putin de 3 bucati disponibile
- la comanda - Termenul exact de livrare poate fi comunicat doar de consultantul de vanzari la telefon 021.200.52.00 sau 0744.70.00.00.
Dai comanda si, cand placa video iti va putea fi trimisa ti le vor trimite pe toate. Te vor suna ei eventual cand vor putea. Asa cred eu ca trebuie sa procedeze deoarece e interesul lor pentru comenzi.

| GrigorePurta explică (pentru DDCC):

Deci trebuie sa sun pentru placa video si apoi sa trimit comanda de stick si mouse
si imi vor veni o data. Am dat comanda si de un mousepad si pe el scrie in stoc furnizor asta inseamna ca il vor aduce peste 48 de ore si banuiesc ca vor aduce si celelalte odata cu mousepadul!

| DDCC a răspuns (pentru GrigorePurta):

Da, le vor aduce pe toate odata. Poti sa-i suni doar sa-i intrebi cand vor veni. Chiar daca n-o faci, ei la termenul stabilit de ei aduc ce ai comandat. Deci, doar pentru informatii daca vrei sa stii data exacta.

| GrigorePurta explică (pentru DDCC):

Deci eu nu trebuie sa ii sun, eu doar trimit comanda care este pe emag.ro
completez tot si trimit comanda si apoi ma suna ei si imi zic cand vin?

| asfhss a răspuns:

Nu conteaza.