| Vlad21HD a întrebat:

Vreau sa imi iau un processor, si nu stiu ce sa aleg dintre --- http://www.emag.ro/......E4K4KBBBM/ --- si --- http://www.emag.ro/......x-bx80646i ---.

Răspuns Câştigător
| k330sk3a a răspuns:

Complet fals, chiar daca i3 e dual-core, e mult mai bun decat acel fx, sa nu mai spun de consum mai mic, temperatura mai mica si tehnologie mai buna, plus ca e mai de viitor. Poti cauta benchmark-uri pe net si vezi care e mai bun, degeaba are amd 6 nuclee, ca sunt prafe.Alege i3 si cu putin mai mult poti lua un i5 4460, care e si mai bun.

5 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Amd fx x6 este mai bun decat i3winking

| Vlad21HD explică (pentru k330sk3a):

Imi poti sa un link cu 15-ul ala te rog? happy

| k330sk3a a răspuns (pentru SiLaS):

Nici n-ai incercat i3-ul si zici ca e mai bun...documentati-va inainte sa raspundeti la intrebari

| k330sk3a a răspuns (pentru SiLaS):

Complet fals, chiar daca i3 e dual-core, e mult mai bun decat acel fx, sa nu mai spun de consum mai mic, temperatura mai mica si tehnologie mai buna, plus ca e mai de viitor. Poti cauta benchmark-uri pe net si vezi care e mai bun, degeaba are amd 6 nuclee, ca sunt prafe.Alege i3 si cu putin mai mult poti lua un i5 4460, care e si mai bun.

| MyNameIsKLAUS a răspuns:

2 ESTE MAI BUN UITE MOTIVE:
1.Este O Firma mai buna
2.Mai Ieftina (zic eu )
Funda?

| k330sk3a a răspuns (pentru MyNameIsKLAUS):

Ce firma mai buna ma tu te auzi ce zici? uita-te la benchmark-uri pe internet si convinge-te(da e mai ieftin, dar nu asa bun)