| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi fac un PC de gaming din piese. Care ma poate ajuta... am facut eu unu, dar vreau sa vad daca mai pot inlocui ceva cu ceva mai bun, dar la acelasi pret sau mai putin happySi cel mai importat piesele sa se potriveasca. Care ma poate ajuta putin cu rami as vrea ceva de 16 GB cu frecventa mare bun pentru intel...si care sa mearga la placa de baza.Nu vreau sa fac OC! Cei care nu stiu in acest domeniu va rog sa nu raspundeti.

Sursa::: Xilence XQ Series 1000W '80 Plus Platinum' Modular Power Supply 200 EURO
CPU::: Intel Core i7-3930K Overcloked to 4. 5Ghz Six Core CPU 470 EURO
Cooler::: New Corsair H100i Extreme Performance liquid CPU Cooler 92 EURO
MoBo:::ASUS RAMPAGE IV EXTREME 400 EURO
RAM::: CORSAIR DOMINATOR® Platinum CMD32GX3M4A2400C10 32GB (4 x 8GB) DDR3 DRAM 2400MHz (PC3-19200) C10 memory kit for DDR3 Systems. 350 EURO
EVGA 04G-P4-2690-KR GeForce GTX 690 4GB 512-bit GDDR5 PCI Express 3.0 x16 HDCP Ready SLI Support Video Card 700 EURO
SSD::: SSD Kingston HyperX 3K 120GB SATA-III 2.5 inch 120 EURO
HDD::: 2TB Seagate 7200RPM SATA3 6.0Gb/s HDD 72 EURO
Optical Drive: 24x Dual Layer DVD +/- Writer 20 EURO
Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 64-bit - OEM 72 EURO
Mushkin Enhanced Ventura Pro 64GB USB 3.0 Flash Drive Model MKNUFDVP64GB 42 EURO
NZXT Crafted Series Phantom Case - Black/Green 102 EURO
Saitek Eclipse II Illuminated Keyboard 45 EURO
Placa de captura Avermedia AVer3D CaptureHD 100 EURO pentru stream

10 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Nu te cred, toata treaba asta face peste 2500 de euro si nu cred ca e nimeni asa de disperat dupa jocuri incat sa isi ia un asa pc, tu vrei doar sa te dai mare

| PolishJew a răspuns (pentru bogdan324):

Nu, nu vreau sa ma dau mare. si stai lin nu stau in Romani ca sa nu-mi permit PC-ul asta.SI Tot costa 2900 EURO

| bogdan324 a răspuns (pentru PolishJew):

Mda,si eu as putea sa imi iau un asemenea pc, dar nu vreau din motiv ca nu are sens, adica eu am un gtx 660 ti cu un i5 3570k si 8gb ram si imi merg toate jocurile pe ultra cu 60 fps(cu v-sync activat)

| PolishJew a răspuns (pentru bogdan324):

Chiar si Metro 2033? happy

| bogdan324 a răspuns (pentru PolishJew):

Da,orice joc

| PolishJew a răspuns (pentru bogdan324):

Aha. cum spui tu uite-te si tu pe net la benchmark-uri putin happyNu e chiar asa cum spui depinde daca joci pe rezolutie maxima la 690 merge cu 30 fps

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PAi tu cam vrei sa te dai mare dar la configuratia asta pe care vrei sa o faci o sa rulezi toate jocurile la ultra vreo 6-7 ani

| PolishJew a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule am strans deja 2000 cu ce sa ma dau mare? Nu vad ca mi-ai raspuns la intrebare doar vi aici sa-mi spui ca ma dau mare cica...

| anonim_4396 explică (pentru PolishJew):

Nu omule dar pc-ul tau va duce jocurile la ultra mult timp

| PolishJew a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu asta dar voiam sa ma ajute cineva sa-l imbunatatesc... daca se poate