| soloangel01 a întrebat:

Vreau sa raspunda aici doar cei care au jucat GTA IV pe PC-ul lor. Vreau sa stiu ce placa video si ce procesor aveti si cum v-a mers jocul. Am auzit ca este nevoie de o placa video mult mai buna decat cea prezentata in cerintele minime/recomandate ale jocului.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici. puteai zice de la inceput si iti punea acest video pai nu?
https://www.youtube.com/watch?v=9FLR9IVLNcQ
dupa cum vezi in tot videoclipul, poti juca, dar rezolutime destul de mica, plus ca ai unele setari pe medium.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am GTX 780 si ca procesor un i5 4570. pai aveam intre 60 si 80 de cadre pe secunda. Poate avea mai mult dar tin minte ca bagasem un MOD de "ultra hd" sau ceva de genul, arata foarte realistic. diferenta de la cer la pamant intre asa ceva si cum il jocam o data pe consola, asta e clar laughing

" Am auzit ca este nevoie de o placa video mult mai buna decat cea prezentata" este foarte prost optimizat pentru pc intr-adevar. am jucat de recent si prostia aia de AC Unity, vai de mine, cu ce am eu ar trebuie sa joc linistit dar nu aveam nici macar 40 de FPS laughing, dai naiba. mai prost ca GTA 4 cu mult

| membrucac a răspuns:

Frate eu am un Nvidia geforce 8400gs si am gasit pe net un low spec patch care iti face jocu sa iti mearga bine chiar daca nu ai cine stie ce asa ca daca ai cerintile minime iti merge foarte bine
P.S De curiozitate ce placa video ai?
FUNDA!

| soloangel01 explică (pentru membrucac):

Eu nu am placa video dedicata dar vreau sa imi cumpar o Nvidia 8600. Vroiam sa stiu daca imi va merge, ma speriase tipu' ala. Tu l-ai jucat pe PC-u tau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"rezolutie

| soloangel01 explică (pentru anonim_4396):

Alai tati'... trebuie sa imi mearga 25-30 fps. Acum am o speranta ca imi va mergehee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru soloangel01):

Uite aici. puteai zice de la inceput si iti punea acest video pai nu?
https://www.youtube.com/watch?v=9FLR9IVLNcQ
dupa cum vezi in tot videoclipul, poti juca, dar rezolutime destul de mica, plus ca ai unele setari pe medium.