| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu ce ar trebui schimbat la PC meu pentru a putea juca grand theft auto 5 pe medium.
PROCESOR:INTEL PENTIUM DUAL CORE G2030 3.0GHZ
PLACA VIDEO:SAPPHIRE AMD RADEON HD 6570 2GB DDR3 128BIT
6GB RAM.
Am PLACA DE BAZA:
MSI
Model:H61M-P20 (G3) (MS-7788)
Vreau sa stiu daca il pot rula cu configuratia asta la medium si cam cat FPS as avea in joc.Multumesc.
Buget intre 1-400ron

3 răspunsuri:
| anonimguy3 a răspuns:

@Mazalu_Gabi_2000 nu inteleg ce treaba are placa de baza cu performanta unui PC in jocuri da ma rog.

Pe PC asta ti-ar merge pe low-mediu poate cu un average de 20-35 fps depinde de optimizare. Nu ar strica un upgrade la un GTX 750 Ti 2GB Gaindward Edition si un nou procesor, macar 1 i3 de generatie noua si iti va merge pe high cu 45-60 average.

| andrei9530 a răspuns:

Iti merge foarte bine

| Mazalu_Gabi_2000 a răspuns:

Placa de baza ar fi ceva de schimbat dar in rest ok...winking o sa iti mearga cu ce ai acum cu 20 FPS daca iti iei placa video noua si putin mai buna cu 70 FPS