| Torakay a întrebat:

Vreau sa stiu da PC meu suporta Placa video ASUS AMD Radeon R7 370, 4GB GDDR5, 256bit, STRIX-R7370-DC2OC-4GD5-GAMING
Acesta sunt piesele si Pc meu
Procesor Intel Pentium G3220
Placa de Baza ASUS H81M-K
Memorie RAM 4 GB DDR3 1600MHz
Hard disk de 1 tera
Placa video Radeon HD 5450
Sursa 12cm silent fan de 500W
vreau sa stiu daca imi suporta sistemul

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Sistemul tau este compatibil cu noua placa video DAR vei fi limitat putin de procesor, cauta sa schimbi procesorul cu un i5 daca vrei sa o folosesti la capacitate maxima.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Suporta fara niciun fel de problema si vei vedea o inbunatatire dar poti rula sa zic cam la 30%-50% nu poti sa o folosesti la capacitatea ei maxima.

Daca vrei sa sa ai o inbunatatire majora trebuie sa faci ceva schimbare si la procesor sa ai minim 4 nuclee ca sa poti rula la capacitatea ei maxima.

PSbig grinaca ramai pe setarile din fabrica ar merge fara probleme (Placa video) daca ii faci Overlock conteaza si setarile mici sau mari recomand sa iti ei o alta sursa.

| Torakay explică (pentru DragomirMihail2020):

Cu Placa video ASUS AMD Radeon R7 370, 4GB GDDR5, 256bit, STRIX-R7370-DC2OC-4GD5-GAMING si cu Procesor actual miar duce bine Black Desert

| Torakay explică (pentru Intruder19):

Mi-ar duce cu placa video ASUS AMD Radeon R7 370, 4GB GDDR5, 256bit, STRIX-R7370-DC2OC-4GD5-GAMING si cu procesorul actual bine Black Desert

| CPAElites a răspuns:

Nu ai spus ce sursa are sistemul!
Nu vreau sa stiu ca Coolerul sursei este de 12 cm si silentios!

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Torakay):

Da in Format Full HD 1920x1080 aproape toate setarile intre Medium 2-3 Setari pe Low sau Off.
BOTTLENECK (vei avea in memoria Ram, prea putina memorie in jocuri se foloseste minim 8Gb sa mearga bine).

| Torakay explică (pentru DragomirMihail2020):

Orcum cand imi iau placa imi voi lua si 8GB ram.Dar rami carei am in pc 4 gb ddr3 1600 mhz crucial pot sa mai adaug 8gb Kingston ddr3 1600mhz