| Diuuuuu a întrebat:

Vreauuu statusuri noi...Dau Funda+Vothappy

Răspuns Câştigător
| alexutzaaa95 a răspuns:

Fac ce`mi trece prin cap. c0nstienta k orice as face 0 s` scap!

aflat ca nu poti avea incredere in nimeni, am aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada

Ieri când ai plecat, erai orbit de fericire, dar azi. începi sa simti ca fara ea nu-i bine

Sa începem cu începutul..De azi promit sa uit trecutul

A fosst o vreme cand credeam in tine. te iubeam din toata inima! a fost o vrreme cand tsineai lla mine` dar azi. NU mai e assa

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea Nici macar baiatu care puteam sa jur ca ma iubea!

Incearca sa zambesti fato, urmeaza`mi sfatul! E cazul sa fii fericita, toate trec, o sa vina altu

Uita putin de prezent si priveste in trecut • Aminteste`ti cine a fost langa tine la nceput!

Chiar daca sunt furtuni, ninsori, soare si ploi. In orice razboi e mai usor in doi

Prea tarziu pentru regrete pentru lacrimi Viata merge inainte, cu sau fara prea multe cuvinte

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora. ii adoram pe cei ce ne ignora. ii ranim pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc

Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine.

Cu totii suntem de acord cu frumusetea interioara, si totusi lesinam dupa ambalaje

Spui punct. Dar nu se termina niciodata!

Azi plang maine poatee rad, nimic nu`I un capat de tara, indifferent de anotimp tineretea e o vacanta de vara

De ce te-as astepta un veac? La naiba! Dragostea e doar un fleac

Si mi-ai spus cândva: Tu esti cea mai buna prietena a mea. Dar se pare ca ai uitat acest cuvânt, si te-ai pus cu baiatul pe care-l iubeam cel mai mult

Atunci, când cineva îmi spunea: " Uita-l! ma bufnea plânsul, parea ceva imposibil. Acum, când cineva ma întreaba : L-ai uitat? ma bufneste râsul. Nimic nu e imposibil daca vrei cu adevarat

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castiga

Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru ma-i lasat sa plec!

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi sopti. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta!

E greu sa pretinzi ca esti strain cu o persoana cu care obisnuiai sa vorbesti in fiecare zi

Dar tie iti pare a fi fenomenalTu crezi ca totul se-nvarte-n jurul tau? mai bine ar fi sa calculezi din nou

Hai stii ceva, lasa-te de glume! Nu sunt eu cea care a ramas singura pe lume

D azi trecutu nu mai exista..Vitoru il am in fatza..toate trec bah dale dragu

Cu indiferenta ta m-ai facut si mai tare.Acum nu-ti convine.Dar incet, incet calc pe urmele tale.Si abia astept sa vezi si tu ca indiferenta doare

Las visele inutile in spatele meu si incerc sa fiu realista

Asa s-a risipit o clipa, o zi, un an si ma gandesc la ce-am avut si ce mai am.

Imi spuneai ca sunt copilaroasa... Iarta-ma dar copilul asta n-are timp de`o relatie serioasa!

Chiar daca mai mintit..Chiar daca ai mai gresti.Cand ti'a fost greu.Ai gasit mereu.Un loc pentru tine.La pieptul meu

Si stii ca am dreptate.Am tinut capul sus si am mers mai departehappyNu ma intereseaza ce crezi despre mine, Inainte sa spui ceva. Uita`te La Tine

Prea putin imi pasa. Uita`te la tine, Si apoi vorbeste de mine

♥ • Cu TimpuL intelegi Ca doar ceL ce e CapAbiL sa te iubeasca cu DefeCteLe tale. fara a incerca sa tE schimBe, iti poaTe aduCe fericirea pe care ti'oO doresti.

. 0 poveste d iubire, despre doi indragostiti, dureroasa amintirea, n`auu fost deloc fericiti. S`auu certat, s`auu impacat, pan` cand s`auu despartit, ea a trisat mereuu dar nici el n`a fost prea cinstit`!

Voi scrie pe o caramida "Mi-e dor de tine"si am sa ti-o arunc in cap sa simnti si tu cum doare cand iti lipseste cineva
Zambete false.Priviri pline de ura aruncate'n vant, minciuni.Si toate fara nici un motiv.Am gresit.Am oferit iubire acolo unde trebuia sa ofer indiferenta

Si realizez ca pot[Sa uit tot]Ca si cum n-ar fi existat deloc.Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu in drum. poate am pierdut ce avem pentru altceva mai bun

Decat sa imi spui 1000 de minciuni frumoase, mai bine spune-mi un adevar dureros. Te voi aprecia mai mult

Ce odata ma incalzea.Acum ma lasa Rece!

Si daca sunt o copila ce? Si daca vorbesc mult si prost ce? Si daca TE IUBESC ce? Orcum nu vei intelege

El : Te iubesc. vreau sa ne impacam
Ea : Lasa-ma! Du-te la ea
El : Ea nu e ca tine
Ea : Atunci a fost

Poate că ai avut dreptate, sunt prea naivă. Prea naivă să-mi dau seama că tu ai minţit în tot acest timp.

Nu lupta pentru cineva care nu-ţi dă motive s-o faci
.
Mai bine ai lângă tine o copila care rade din orice, decât o curva care zambeste doar cand iti vede portofelul

După fapte înţelegi cine ţine la tine, după apeluri înţelegi cine are nevoie de tine şi doar cu timpul întelegi cine întradevăr are nevoie de tine

Sa iubesti pe cel care nu te iubeste pe tine - e ca si cum ai astepta trenul in aeroport

Nu ignora persoana careia ii pasa de tine. Pentru ca intr-o zi vei realiza ca ai pierdut luna, incercand sa numeri stelele

Eşti ca o monedă : nu de valoare, ci cu două feţe

In timp ce tu mă respingi, el ar da orice să aibă grijă de mine, când tu îmi vorbești urât el mă alintă frumos, dar când tu o să mă pierzi el o să fie cel care mă va castiga!

Cine sunt eu să ma pun în calea ta?! În calea fericirii tale dacă ţie`ţi place aşa

Si cand ajungi sa intelegi.Ori e prea tarziu.Ori nu mai are rost

Si daca mi-ai intrat in inima, cu siguranta acolo vei ramane...Eu nu pot iubi azi o persoana, si maine alta

-Il iubesti?
-Da, il iubesc.
-Atunci fa ceva!
-Nu pot!
-De ce nu?!
-Pentru ca el este fericit alaturi de ea

Nu o să mai găseşti pe nimeni căruia să-i pese cum îmi pasă mie. Care să te inţeleagă cum te înţeleg eu.Care să te iubescă cum te iubesc eu. Care să te ierte aşa cum o fac eu şi când o să realizezi că nu mai sunt lângă tine, să-ţi aminteşti că tu m-ai lăsat să plec

Și știu că e o nebunie că după câte mi.ai făcut încă te vreau lângă mine:

Poi ştii "iubire" foarte bine povestea noastră. Ai vrut'o pe ea? Bine e fata ta.

ღUita-te cine-a fost lânga si cine a plecat, cine s-a întors dupa ce l-ai scuipat

Stiu nu sunt perfecta! Am o gramada de defecte. Dar n`am obligat pe nimeni sa ma accepte

E langa tine cand problemele sunt multe`si tot ea e singura care are rabdare sa te asculte

Iar acum promit ca nu mai cred in promisiuni

Ea : Dc te.ai intors daca esti inca cu ea?
El : Sunt cu ea.dar tu ai ceva ce ea nu va avea niciodata
Ea : Ce anume?
El : Inima mea ♥

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot,mi s-a zis că n-o să pot,eh uite-te că încă pot

Au fost zile si nopti,Au fost tigari si sticle! Au fost zambete, Si lacrimi, Si diverse tentative!
Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiuni!

- şi dacă dragoste nu e, parcă e bine

) Lasa timpu sa treaca, poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii, vei reusi

Si daca stau sa ma gandesc putin..Cred ca e mai bine

) º"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut, uita timpul ce`a trecut. Orice sfarsit e un nou inceput.:-x"º

♡E al`dracu`sentiment. Fii atent la piept ce strângi. Că dacă azi eşti fericit mâine s`ar putea să plângi!

Acum e prea tarziu sa repari ce ai stricat!
Mult prea tarziu sa stergi unde ai scuipat!

Te`a lasat sa te gandesti. la ceea ce`ai aruncat
Ai dat cu piciorul. atunci cand ea te-a rugat

Ti-am promis ca într-o zi o sa ma tin de promisiuni!

Am plâns ascultând muzica si privind fotografii. Am dat telefoane doar pentru a asculta o voce. Am fost îndragostita de un surâs. Am confundat sentimente. Si am iertat greseli de neiertat!

Nu te uita înapoi, nu te mai pierde printre vise!

Ezita sa crezi ca viata e trista! Sunt lucruri frumoase ce stau înca pe lista.

Nu are rost să mă complic pentru nimic
După...atâta timp gândim prea diferit

Si daca sunt O copila, ce? Si daca ma enervez repede, ce? Si daca vorbesc mult si prost ce? Si daca te iubesc, ce?

Tine minte! Daca iti este greu - atunci te afli pe calea cea dreapta si mergi in directia corecta

Sinceritatea e din ce în ce mai rar întâlnită, minciuna e cea care a devenit acum obişnuită!

Un barbat adevarat nu e cel care cucereste o mie de femei, ci cel care le refuza pe toate pentru una

Încep să văd, ce n-am văzut

" O legătură ruptă odată, nu se naşte a-2-a oară!"

Am pun prea multe 'Virgule'. Unde trebuia sa fie 'Punct'

Mi-e dor,mi-e dor de privirea ta,
Mi-e dor, mi-e dor, mi-e tare dor de ea,
Inchid ochii si oftez,
Si vad cum te-mbratisez!

Când crezi că nimănui nu-i mai pasă de tine, îţi aminteşti şi de cei cărora le păsa cândva

Ne purtam ca doi anonimi, dar uitam ca ne leaga un trecut

♥ O data cu timpu trec toate, o data cu timpu vom uita cea fost

Nu e păcat să pierzi iubirea pentru o ceartă?! Amintiţi'va de voi cum vă iubeaţi odată♥!

Ai ales să pleci şi acum vrei sa te întorci?! Tot ce pot sa îţi zic e: Rămâi cu ce ai ales!

♥..Imi aduc aminte de clipele petrecute`n 2... si inca nu`mi vine sa cred, ca nu mai exista acea iubire dintre noi!

E timpul sa vezi cu ce ai mai ramas de fapt.Cand ai avut de unde sa alegi..nu ai stiut la ce ai renuntat.

♥ Erai un rau ce imi facea bine Dar mandria sh orgoliul meu m'au facut sa renunt la tine:X ♥

Nu renunta la ce iti doresti cu adevarat. Unde exista iubire si multa credinta, lucrurile nu au cum sa mearga prost

Daca nu lupti, nu vei obtine niciodata ceea ce vreiDaca nu intrebi, raspunsul va fi mereu "NU" Daca nu faci un pas inainte, vei ramane mereu in acelasi punct!

Am înțeles unde ești și ce vrei când te-am văzut prins în braţele ei

Exista persoane care, oricât mi-ar greși, tot au un loc în inima mea ღ

Niciodata sa nu te uiti inapoi! Ce a fost a fost!

Te aruncă în braţele altuia că e ocupat, şi apoi te face tarfa că l-ai înşelat!

CE M-AS FACE VIATA MEA.FARA MANGAIEREA TA:X:X

Nu-l parasi niciodata pe cel care il iubesti pentru altul care-ti place, pentru ca cel care-ti place te va parasi pentru cineva pe care-l iubeste.

Sa pleci e simplu, sa te intorci e mai greu.

Toti oamenii aduc fericire... Unii prin prezenta, altii prin absenta!

Tu pentru mine ai fost ce aveam mai scump pe lume:X

Stii care este partea buna atunci când pierzi sau îti este luat ceva? Ca vei fii atât de orgolios sau atât de scârbit, încât nu îl vei mai vrea înapoi

De ce sa plang? suflete si inimi stiu si eu sa frang!

rice`speranta în valuri dispare`! Azi te doare`. maine dispare`!

Durerea te'a maturizat, te'a pus pe ganduri! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri!

"->Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

Zici ca`'i ultima oara si, se`ntampla din nou.

Ar trebui sa vezi adevaratele valori, ca nu toate p.le sexy sunt comori

->Suntem piesele perfecte dintr`un joc de shah pervers... unde nu exista reguli si toti merg pe interes

• Fiecare cadere ma face mai puternica, fiecare tradare ma face mai tare
# Lady, stai chill

Fac ce`mi trece prin cap. c0nstienta k orice as face 0 s` scap!

ZBOARA PUIULE ZBOARAlaughinglaughing)

Sj e normal sa fiu aSa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

• Viaţa mea e un haos total, dar pot să jur că-mi place aşa!
© Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac din gura

. Zâmbete în exces [ ]. Priviri pline de interes [ ]. Nici un motiv de stres

Căci n-am să bat a 3a oară, la ușa ce mi s-a închis în față!

Niciodata n-am stiut ce sa aleg..Si mereu am pierdut

Arunca-ti toate visele-ntr-o geanta si pleaca! Grabeste-te ca trenul asta nu asteapta

Mereu s-a vorbit, s-a criticat despre trecut. Conteaza ce vei face azi, nu ce ai facut

Nu conteaza ce a fost,ci ce va fi de` acu` nainte

SI UITE ASA DINTR-UN PARIU CE A IESITI NICI EU NU STIU:X:X

Da-o dracului de treaba!
as vrea sa plang nicusor

ce ai prefera ciocolata cu miros de câcat sau câcat cu miros de ciocolata?

Uneori iti pare rau pentru cuvintele scumpe spuse unor oameni ieftini

Ce poti sa repari tot e stricat?
Sunt greseli pe care le-am facut si chiar regret.Dar nu stiu de ce dragu tot pe alea le repet
.
Daca fata nu se mai supara ca nu-i raspunzi la telefon,daca nu te mai intreaba pe unde ai umblat si cu cine, nu te bucura! nu a devenit un inger.PUR SI SIMPLU O PIERZI

Oh, imi pare rau happy..Am uitat! Eu exist doar artunci cand ai nevoie de cevawinking

Sunt greseli ce le-ai facut si acum regreti, ai ajuns sa le repeti... Acum te indrepti nicaieri, tu chiar nu ai de gand sa inveti?

N-o sa-ti spun mai stai, e tarziu bye-bye
N-am sa-ti spun mai stai, chiar daca tu poate inca spera

Ne pierdem timpu aiureah;-j

Am fost o proasta ca te.am asteptat, nici o data n.ai vrut sa te intorci cu adevarat

cainele care te-a muşcat odată... o să te muşte si a doua oară.e doar o chestie de timp... la fel si oamenii.

Timpu a cam expiratwinking....sa dus dragu..Si asa viata merge inainte

El rade.Ea plange.El o inseala.Ea nu crede.El o ignora.Ea il iubeste.El o lasa.Ea sufera.El se intoarce.Ea numai este

Calare..pe situatie!

Să continui să lupt? Nu mai are nici un rost! Că știu că nu va mai fi niciodată cum a fost

Nu se temea de dificultăţi: ceea ce o speria era obligaţia de a alege alt drum. Să aleagă un drum însemna să abandoneze altele.

x
‎*Si câteodată mi-e teamă că aş uită motivul pentru care îmi mai pasă!

Îşi sună târfa, închide şi apoi te sună pe tine. Cu aceleaşi faze dulci " Iubita, ce faci? Mi s-a făcut dor de tine! " oh go on

Si..nu stiu ce sa fac ..sa uit, sau nu..hmm
Decat dupa ce o pierzi. ea a plecat.
Te`a lasat sa te gandesti. la ceea ce`ai aruncat
Ai dat cu piciorul. atunci cand ea te-a rugat.
Mult prea tarziu sa stergi unde ai scuipat!

Ei bine..raman doar acele cuvinte

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot, mi s-a zis că n-o să pot, eh uite-te că încă pot!

Ti.a placut viatSa.Ti.ai facut viata, dar ai pierdut persOana care te iubea.In schimb ai castigat multe Tarfe

Si stiu ca niciodata n`ai fi renuntat la el, indifent de cum era mincinos sau infidel

Eşti nevoită să strângi din dinţi şi să fii rece, când vezi că nimeni din jurul tău nu te-nţelege

Lupta pentru cine t iubestee`, baga`tsi pla`n cine`tsi greseste`! Am
Aude ce vrea`. înţelege numai ce`i convine`winking

Orice greșeală se plătește..Cum am plătit și eu pentru fiecare

Nu beau, nu fumez, nu ma droghez. un singur defect am – mint!

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu, doar ma uit

Ia`ti liber de la stress pentru o vreme.Nu`ti mai bate capu` uita de probleme.Fa cumva si mergi mai departe.Stii ca poti.Stii ca se poate.Sa privesti in spate n-are nevoie rost.Nu o sa mai fie ce a fost

Cateodata puR si simplu iti vine sa renunti. Iti vine sa pleci draq si sa uiti sa mai anunti.ai vrea sa te ascunzi dar stii ca lumea e mica Si niciodata nu poti scapa de ceea ce`ti e frica!

Am pierdut tot, Deci numai am ce pierde!

Este mai usor sa incerci sa ascunzi o greseala,decat sa te straduiesti sa-i inlaturi consecintele.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine, dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Şi toate visele se fac bucăţi când ai multiple personalităţi, când nu mai ştii deloc de capul tău, când nu distingi binele de rău.

Acum e singură, nu ştie încotro se îndreaptă, dar ştie sigur că viaţa asta nu-i dreaptă.

Stii? Ieri credeam că totul se termină aici.Dar, nu. Uneori cazi, şi apoi te ridici! ♥

Pretuieste-i pe cei care nu pot trai fara tine si nu alerga dupa cei care sunt fericiti in lipsa ta.

Daca o fata renunta la tine, nu inseamna ca nu te iubeste Inseamna ca s-a saturat sa fie ranita si tie sa nu iti pese