| Ghfdsj a întrebat:

Vreauuu niste statusuri care te fac sa plangi. [Funda]
Mersi :*

Răspuns Câştigător
| Deathx a răspuns:

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…

iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…

Ea nu iarta,iar u nu ai de ales
Park ieri traiam sperante si vise
Si ieri aveam tot ce ce-am dorit
Cineva spunea ca viata merge inainte dar,
Ma intreb. oare chiar s-a sfarsit?

Mam schimbat in lipsa ta/Aveam tot; dar team pierdut/Am crezut ca poti ierta,sa fim iar ca la inceput/Azi ink te mai simt/Nu pot sa te ating/Dar vei ramane, mereu, visul meu/Nu iti cer nimic din ce nu poti sa imi dai/Mai stai...

Ma gandesc iar la tine, Ma intreb dcAi foc in privireAi aprins un foc in inima meaO dorinta ce arde, nu-i pot rezistaAi vrea sa patrunzi in ochii meiSa afli raspunsulIntrebari te-nconjoaraSi nu poti vedeaFocul ce arde in inima mea.

Toata viata mea se stinge, lumea mea se inchide
Dragoste, iti cer, sa te intorci!
Sunt injosita, sufletul meu este gol
Dragoste iti zic sa te intorci
La ce pedeapsa si la ce durere m-ai condamnat.

Ranile sufletului se deosebesc de celelalte prin aceea ca se acopera, dar nu se inchid; mereu dureroase, mereu gata sa sangereze cand le atingi, ele raman in inima vii si deschise.

Tristeţe este cetatea inimii cu jaluzelele trase de suspine fierbinţi şi de negri prinţi.

2 răspunsuri:
| Lace a răspuns:

Iartă-mă,dar e foarte penibil să pui nişte versuri lacrimogene la status.

| Deathx a răspuns:

Mie nu mi se pare penibil da no...