| robyroby1212 a întrebat:

Zilele astea vreau sa strang 6300 si nu stiu ce sa iau!

ZED SAU EKKO?
Funda.

Răspuns Câştigător
| Razvanu a răspuns:

O sa-ti dau niste sfaturi care poate iti vor influenta alegerea :
Zed- Este usor de jucat din prima vedere, insa ca sa faci niste play-uri cu el trebuie sa ai ceva experienta. Zed este op insa nu poate sa care singur in late game, ii trebuie toata echipa.
Ekko - Este mai greu de jucat decat Zed insa este si mult mai strong decat Zed din mai multe puncte de vedere : Are acel scut+slow inamicului, o pasiva super op. Spre deosebire de Zed, Ekko poate sa care singur si are o gramada de damage pe ult, insa repet, este mai greu decat Zed.
Eu as alege Ekko daca as juca singur si Zed daca as juca cu prietenii.
La amandoi iti trebuie timp sa-i inveti.