| USERIS a întrebat:

A salut.
Am si eu o intrebare daca se poate...

Pot fi sanctionat daca am un grup pe Facebook numit ca si PolitiaRomana, nu de alta dar am ajuns la 1k + de abonati si vreau sa stiu daca risc ceva.
Tot ceea ce fac e sa postez stiri din diferite localitati insa lumea a inceput sa-mi trimita date personale si asa zise plangeri online desi eu ii redirictionez spre sediul politiei sau site-ul oficial.

Răspuns Câştigător
| BubblessMc a răspuns:

Nu ai ce sa patesti, ai un site pe care-l postezi. Sunt unii care au numele unui youtuber-i la grup si se da drept ei, si nu patesc nimic. Atat timp cat spui ca nu esti site-ul oficial, si lasi acolo site-ul oficial al politiei, e totul ok.

| USERIS explică (pentru BubblessMc):

Da, pe grupul respectiv este pus site-ul oficial al politiei.

| BubblessMc a răspuns (pentru USERIS):

Atunci este totul OK, nu ai ce sa patesti.

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Fa grupul privat