| anonim_4396 a întrebat:

Acum un an am intrat la scoala de șoferi pentru categoria B.
N-am fost de atunci decât la 4 ore de teorie.
În luna iunie a acestui an se face un an de când am plătit și am fost la acele 4 ore.

Cum nu mai pot practic să fac toate orele de teorie și nici de condus într-un timp așa de scurt, ce aș putea face să nu pierd banii dați pe școală? Până să se împlinească anul?
Chiar nu mai pot face nimic?
Dacă le spun că vreau să-mi schimbe pe categoria AM (că e mai puțin de învățat), îmi schimbă?

Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta cand ai inceput scoala de conducere si perioada cat o faci, nu exista o prevedere legala privind durata scolii.
In schimb are importanta cand reusesti la examinarea pentru permisul de conducere (probele teoretica si practica), pentru aceasta se prevede ca trebuie sa o faci itr-o perioada maxima de 1 an de la terminarea scolii de conducere, daca nu reusesti va trebui sa repeti scoala de conducere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai putea discuta cu ei, posibil sa im schimbe.
Posibil sa iti dea si o parte din bani inapoi daca nu ai facut toate orele.

Intreaba ca nu costa nimic.