| AlexMaftei2001 a întrebat:

Poți fi angajat în 2 locuri diferite cu contract de 8 ore în același timp?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"acum 2 ore | AlexMaftei2001 a întrebat:
Poți fi angajat în 2 locuri diferite cu contract de 8 ore în același timp?"

Nu se poate asta, fiindca nu poti fi in doua locuri diferite, in acelasi timp.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie legislația nu interzice insa fiind destul de ilogic că o persoană să poată lucra 16 ore pot apărea probleme la itm

| ReddY25 a răspuns:

Greu de crezut

| mODIN a răspuns:

Doar cu PFA

| adryang78 a răspuns:

Da, se poate, legea permite, dar cu anumite rezerve. De exemplu, nu poți ocupa simultan două posturi care necesită prezența ta la locul de muncă, să zicem undeva în producție și, în același timp, manipulant depozit. E doar un exemplu. Nu îți interzice legea, dar este ilogic și s-ar putea sesiza ITM-ul.
În schimb, poți avea două contracte full time ca operator introducere date, domeniu în care poți lucra și remote, pentru mai multe firme în același timp.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu dacă reziști.

| Rafayel a răspuns:

Pai si cum muncesti in ambele locuri in acelasi timp?