| VadTot a întrebat:

Adevarat,ca pe Pamant a Fost bine si frumos pana cand a aparut Omul?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sincer numai Dumnezeu stie, dar eu nu văd rostul intrebării tale minte odihnită ca ăia de la răcoare.

| neutrino a răspuns:

Bine si frumos pentru cine?

| Wehrmacht a răspuns:

Pentru alte specii? Da deoarece asezarile umane nu existau si aveau mai mult spatiu, nu tragea nimeni in ele pentru coarnele lor...etc.
Poluarea era mai mica deoarece singurele surse erau cele naturale precum vulcanii.
In rest nu vad ce diferenta ar fi fost.

| Teardrop a răspuns:

Depinde ce înţelegi prin "bine". Pământul în sine nu e o fiinţă, deci nu poate simţi. Şi noţiunea de "bine" pentru natură e schimbătoare.
Cât despre frumos...păi...primele milioane de ani n-a putut fi prea frumos, că era doar apă şi erupţii vulcanice. Apoi a apărut solul şi alte erupţii vulcanice şi ploi acide.

Probabil că pe vremea dinozaurilor, vegetaţia o fi fost frumoasă.

| Exaizo a răspuns:

Pai daca vezi tot, de ce nu ne spui tu? Duh!