| Zelelzeam a întrebat:

Ai carte de munca daca semnezi pe perioada determinata de 3 luni? Dar de o luna?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta durata contractului individual de munca dar sigur nu vei avea carnet de munca, au fost abrogate inca din 1.01. 2011 pentru toti salariatii.
In prezent se incheie doar CIM care este inscris in Registrul general de evidenta al salariatilor, in format pe hartie si electronic (Revisal), atat la angajator, cat si la ITM.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba ti angajatorul el stie cum e cartea de munca, acum numai sunt carti de munca cum erau in anii 80, legislatia s-a schimbat demult, sa renuntat la vechile carti de munca care le primeai cand ieseai la pensie. Acum totul este digital.

| mi25 a răspuns:

Daca este cu contract de munca esti inregistrat in REVISAL. https://www.portal-resurseumane.ro/......13827.html