| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

AJUTOR! Buna nici nu stiu in ce categorie se incadreaza intrebarea mea.Am stat cu un tip 3 ani dupa care el a inceput sa plece in strainatate dupa bani cat era in tara cu mine ne certam eras posesiv gelos. Ia spus tatalui meu ca nu o sa scap niciodata de el.Ma batea ma distrus psihic m-am imbolnavit cu nervi la un moment dat am avut nevoie de un psiholog am slabit 10 kg intr-o luna de la stres.Acuma m-am despartit de el si ma ameninta pe mess ca.cand vine acasa ma joaca in picioare.Eu daca ma mai ameninta vreau sa depun o plangere la politie sau cand vine acasa. Ce poate sa-i faca? Doar o amenda? Tinand cont ca el se judeca acum pentru ca l-au batut el cu ink cativa ti neri pe un preot a fost dat si la TV a fost inchis 48 de ore. Vreau sa mentionez ca nu vreau sa primesc nimic acasa in sensul ca nu vreau sa afle ai mei ca am depus plangere la politie

Răspuns Câştigător
| mykyshor a răspuns:

Depui plangere.si sa ii puna politia interdictie.sa nu se mai apropie de tine.

1 răspuns:
| dulcykaLy a răspuns:

Poti cere interdictie sa se apropie de tine.