| unNik a întrebat:

Ajutor TPU! Este vorba despre permis de conducere.Treaba sta in felul urmator, am luat examenul teoretic(sala) din prima, am platit toate acele taxe totul bine si frumos pana la traseu unde am fost respins.Acum in terment de 15 zile vreau sa dau iar sala si vreau sa stiu ce taxe trebuie sa mai platesc, trebuiesc si alte acte in afara de cele care le am deja la dosar? Pe chitanta aceea de 68 de lei mi-a scris ANULAT, ma gandesc ca trebuie inlocuita dar cat costa...Dau funda!
Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://drpciv.info.ro/files/taxe.pdf ai toate taxele pentru examinare si taxa pentru permisul de conducere.
A gresit cand a scris anulat pe chitanta de 68 lei, aceea este taxa pentru permisul de conducere.

| AdrenalinTm a răspuns:

Ai voie sa dai de 3 ori o sa dai la intrare in sala cam 6 lei parca dupa alea 3 ori o sa dai cate 50 lei la fiecare examinare dar mai sigur intreaba-l pe instructorul tau el trebuie sati explice amanuntit II OBLIGAT

| deadlykiss a răspuns:

Dupa primele 3 plati de 6 lei taxa e de 84 de lei, cat despre acea chitanta anulata nu amauzit asa ceva pana acum, deoarece e taxa de eliberare a permisului, deci nu avea de ce sa ti-o anuleze.