| Musicraper123iop a întrebat:

Am 14 ani si am comandat un colet de pe aliexpress in Republica Moldova. Pot sa iau coletul de la posta? Apropo am pasaport.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu stiu cum este in Republica Moldova dar mie in Romania imi vin coletele direct acasa daca nu am de platit taxe vamale sau TVA sau ma duc la posta vamala in caz de am de platit ceva taxe, ti se cere buletinul si cam atat.

| TheMadKing a răspuns:

Vei merge la posta sa iei coletul si iti vei prezenta documentele