| ionutg7 a întrebat:

Am 16 ani, stiu foarte bine sa conduc si cunosc și legislatia. Ce as putea face ca sa conduc legal o masina obișnuită cu motor peste 1000cc? Exista vreo exceptie care trebuie îndeplinită pentru asta?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o exceptie, de la 16 ani poti obtine categoria B1, cu care poti condece micromasini.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista nicio exceptie, astepti 18 ani sau iei permisul de B1 si conduci masini care se incadreaza in aceasta categorie

| iSwag a răspuns:

Salut. Eu am 14 si trebuie sa mai invat parcarea laterala happy
Totusi, nu exista nicio exceptie. 1-2 ani nu e mult :*

| Ottakringer a răspuns:

Nu din pacate! Dar poti sa dai de motorwinking A1
Daca nu iti poti lua o masinuta electrica si scapi mai lejer.

| rvsmady a răspuns:

Buna. Da trebuie sa astepti sa faci 18 ani sa iei permisul auto, iar dupa poti sa conduci legal happy