| DanBi a întrebat:

Am 17 ani si as vrea sa merg in SUA in vacanta, ca sa primesc viza ar fi mai bine sa am si carnet de elev? sau de ce acte as avea nevoie pentru a obtine viza mai usor? Funda

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Http://romania.usembassy.gov/visas/non-immigrant_forms.html

gasesti aici actele necesare. scrie undeva si pentru minori

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

La interviu, te poat ajuta: carnetul de elev, foaia matricola, diplome obtinute la concursuri scolare si, poate, o recomandare de la diriginte.

p.s.Cand te duci la un asemenea interviu, sa nu-ti treaca prin cap sa minti!--- ofiterii consulari, din cate mi-am dat seama, sunt buni psihologi.