| Silviu2131 a întrebat:

Am 19 ani, fac 20 in 21 iunie.Am vazut ca, cativa prieteni de ai mei au primit Adeverinta de Recrutare in armata.Dar eu in 4 iulie dau bacalaureatul apoi vreau sa intru la facultate. Daca merg la facultate mai sunt recrutat? Pentru ca se recruteaza intre 20-35 (ani).Eu fac 20 in 21 iunie, iar bac-ul il dau in 04 iulie.Deci s-ar putea sa-mi vina adeverinta inainte sa pot da bac-ul.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Stai linistit ca nu-ti va afecta cu nimic nici bacul, nici facultatea.

3 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Http://dexonline.ro/definitie/recruta

asta e ceva, e un lucru

http://dexonline.ro/definitie/incorpora

si asta altceva

si armata nu e obligatorie. asa ca..respira

| BestStudio a răspuns:

Nu cred, bafta pretene si in caz contrar apara Romania big grin

| Rock_Ollo_1992 a răspuns:

Stati lininstiti ca nu va ia nimeni la razboi, nu aveti ce face acolo