| Delocimportant a întrebat:

Am 23 de ani. Daca ma duc de acasa, pe furis, la miezul noptii, cand nu ar stii parintii mei, si m-as duce la cineva a carui adresa o stiu doar eu, politia ii va lua in seama pe parintii mei, cand ei vor spune ca vor sa dea de mine? Sau nu vor putea apela la politie, fiindca sunt major?

6 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Ha Ha Ha, nu cred ca vor suna la politie Sau depinde de ce ai facut. Daca te-ai certata cu ai tai si ai amenintat ca pleci de acasa iar ei ti-au spus ca atunci te vor cauta cu politia(desi tu esti major)slabe sanse.Cel mai probabil vor incerca sa te sune si sa discute cu tine, incercand sa te convinga sa te intorci acasa tongue

| Pinocchio a răspuns:

Daca stiu bine, daca esti major atunci se vor incepe cautarile ca persoana disparuta, la 24 de ore de la anuntarea disparitiei tale.

| BlitzLikeXd a răspuns:

Nu stiu exact dar ai crescut ai trebui sa ai o decizie sa ai viitor mai bun

| AnnnaMarrria a răspuns:

Vor putea apela la politie si cand vei avea 90 de ani. Insa daca te vor gasi nu vor avea ce sa iti faca, decat sa discute cu tine si sa te intrebe "doresti sa te intorci acasa?" si doar decizia ta conteaza. Odata ce ai trecut de 18 ani doar decizia ta conteaza! Dar...de ce vrei sa fugi de acasa si nu vrei sa le spui "plec ..ma mut singur/a" si gata..ca sa nu ai treaba cu politia...

| FizZAleX a răspuns:

Daca cineva a disparut si nu exista nicio urma de el in 24 de ore trebuie sunat la politie. Degeaba suni de ex daca a disparut de 12 ore ca politie nu te baga in seama.

| Oracle a răspuns:

Nu vor apela daca esti major! Decat daca dispari 2-3 zile