| hdan a întrebat:

Am 59 ani impliniti, 21 ani lucrati in grupa a 2-a, pot beneficia de iesirea la pensie la limita de varsta pe legea veche(63ani si 9 luni)? total contributie la fond social 42 ani conform deciziei.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dvs nu aveti inca varsta limita de iesire la pensie conform L. 19/2000. O alta lege inca nu exista, se vorbeste doar de ea. Sigur ca o sa puteti iesi la pensile la limita de varsta, daca aceasta limita nu se va schimba.

| EUSIATIT a răspuns:

Normal da putetio pentru ca daca ati lucrat la gr 2 vi se scade din virsta cite 1 an la 5 de gr dar mai bine vb cu cei de la casa de pensii. In principiu din cite stiu eui da. e bine sa mai cereti informatii si de la ei Succes

| lost.in.rain a răspuns:

Va poate ajuta un specialist in resurse umane. Va dau o adresa de email, si primiti raspuns garantat.
tudorvaleriu49@yahoo.com
Succes!