| cristiana_8446 a întrebat:

Este adevarat ca daca esti in pensie de boala, gr. II, se recalculeaza iesirea la pensie si se scad numarul anilor la care ai dreptul si se aduna la numarul de ani lucrati? EX; am 24 de ani de munca si am iesit la pensie de boala acum 4 ani (sunt inca) Pot beneficia de o reduce a anilor de pensie sau se adauga acesti ani de pensie de boala la cei lucrati? Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se calculeaza 3 luni pentru un an.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca ati inteles, la fiecare an de pensie de boala se adauga la vechimea pentru pensionare 3 luni.