| yulyan a întrebat:

Am 8 ani lucrati la 2 firme. Din decembrie 2008 lucrez la a 3 a firma.La toate cele trei firme am lucrat cu carte de munca si fara intrerupere in ultimii 4 ani. Pot sa beneficiez de concediu medical platit? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, sigur.
Nu conteză la câte firme lucrezi, important este să fii cu cotizațiile la zi și să nu ai întrerupere ultimele trei luni de zile.
Nu se consideră întrerupere pe cartea de muncă dacă ai plecat prin transfer, în caz contrar trebuie să treacă musai 3 luni de activitate la ultimul loc de muncă.
Așa se calculează și cu concediul de odihnă.
Pa.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca da.