| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit de curand ca cei de la Ratb si metrou vor sa faca o greva ..bla bla.Ce ar fi daca am face si noi o greva si timp de cateva zile nu am mai folosi mijloacele din transport public?

3 răspunsuri:
| Azm a răspuns:

Nu e viabila ideea. Ar fi simplu pentru cei care locuiesc aproape de serviciu, dar eu merg cam o ora cu tramvaiul pina la munca. Cit as face s-o iau pe jos?

| guardian18angel a răspuns:

N-ar prea rezolva cu nimic decat faptul ca n-ar mai avea aia bani acele cateva zile, deci n-ar avea cum sa-si acopere diferite costuri, mai ales c-ar fi neasteptat.

Ma rog, nu asta e problema reala. Problema reala e ca asa ceva nu e posibil. Nu poti convinge toti oamenii sa se opreasca din folositul metroului. E un mijloc de transport mult prea necesar si folositor. Strazile s-ar umple, si ar fi o gramada de blocaje.

E in interesul celor de la guvern sa negocieze cu ei si sa ii faca sa se razgandeasca.

| Rony23 a răspuns:

Sa inteleg ca greva asta va cere marirea biletului? hell no, si asa platesc 3 lei pentru 2 calatorii, fara sa stau jos fara sa fie confortabil, am reusit sa iau amenda intr-o luna de 3 ori, foarte tare, nu, eu am renuntat la jegurile de ratb