| SuitAndTie a întrebat:

Am auzit la TV faptul ca salariul de presedinte al tarii este de 6000 ron. Asta este cel mai mare salariu care se poate avea in politica? Sunt parlamentari care pot castiga mai mult din salariu?
- Funda -

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, astea in Romania sunt salariile politicienilor, insa majoritatea mai au si alte ocupatii. Doar europarlamentarii au salarii mai mari de ordinul miilor de euro

| ЯάdµСЦ a răspuns:

Nu câștigi mult deloc din politică, majoritatea politicienilor au afaceri din care câștigă bani și din care primesc mult mai mulți decât salariul lor. Aici e vorba de puterea politică, nu de salariu.

| nechiforboss a răspuns:

Da sunt parlamentari sau angajati in diferite institutii importante din Romania(gen serviciile secrete, Armata) care castiga mai mult decat presedintele!