| PompaDuru a întrebat:

Am cautat pe google generator de carduri bancare. Mi-a generat datele unui card (corecte algoritmic dar fictive bineinteles). Am incercat sa cumpar ceva de curiozitate si tranzactia a esuat.
Intrebarea mea este daca sunt sanse sa patesc ceva din punct de vedere legal. Politie, DIICOT etc...

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Lectie de viitor - cand faci prostii de-astea, fa-le pe o conexiune criptata, NU folosesti Google, daca se poate NU iti folosesti conexiunea de acasa. Preferabil de pe un laptop, conectat dintr-un WiFi public, cu un VPN sanatos cu criptare. Geezus... P.S. Cel mai probabil nu o sa patesti nimic, astia sunt prea ocupati sa duca babute la DNA si sa (nu) aresteze criminali, traficantie de persoane, si alte specii de genul.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie ce ai incercat tu e frauda cu card uri bancare... Asta daca nr ala de card generat exista in realitate activ

| Wr3nch a răspuns:

Nah. Nu vine nimeni dupa tine pentru atata.