| 1Q a întrebat:

Am cazierul expirat si buletinul expirat pot sa ma duc sa dau sala sau trebuie sa le reinoiesc mai intai?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a putea susţine proba, TREBUIE să-ţi preschimbi C.I. şi ( apoi ) să-ţi scoţi un nou Certificat de Cazier Judiciar!

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti sustine proba fara ca actele respective sa fie in termen de valabilitate. Va trebui sa-ti preschimbi CI si sa scoti un nou certificat de cazier judiciar.

| Anonimuserr a răspuns:

Nu nu este bine. Cazierul este valabil sase luni din momentul in care ti-l scoti.

| Peridava a răspuns:

Trebuie sa ai actele valabile. Mai ales CI (buletinul).