Întrebare recomandată | Cat a întrebat:

Am comandat bilete la un spectacol prin intermediul unui site de reduceri. Atunci cand le-am primit am constat ca sunt invitatii, cu valoarea 0 lei.
Site-ul de reduceri nu face nimic in aceasta privinta, colaborarea lor este direct cu organizatorul evenimentului. De ce se face acesta vinovat? Evaziune fiscala?

3 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
In principal nu prea se face vinovat de nimic pentru ca bilete sau invitatii fiscal nu reprezinta acelasi lucru dar daca cei de la reduceri colaboreaza cu firma care a emis invitatiile poate primi in procesul lor de colaborare invitatii.
Desigur te poti adresa protectiei consumatorului in aceasta privinta, dar totusi traind in Romania happy toti sunt mana in mana

| Cat explică (pentru MeConstantine):

Nu e vorba de colaborarea dintre organizator si site-ul de reduceri.
Cata vreme am comandat si am platit pentru bilete, iar ei mi-au trimis invitatii, cum justifica suma primita de la mine?

| MeConstantine a răspuns (pentru Cat):

Prin donatiehappy