| AndreiHaD a întrebat:

Am dat examenul teoretic cu buletinul expirat pot da si traseul? Am vazut in lege ca este valabil inca 90 de zile de la expirare…

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, dar n-ai vazut bine problema cu expirarea.
A fost prelungita valabilitatea cartii de identitate pe toata perioada starii de alerta si inca 90 de zile dupa incetarea acesteia, conform L.55/2020. Asa fiind termenul de valabilitate poate fi cu mult mai mare decat 90 de zile, avand in vedere ca suntem inca in stare de alerta si aproape sigur ca o sa mai fie prelungita din cauza pandemiei.