| KinekT a întrebat:

Am fost cu niste prieteni la 1 dimineata pe afara si a venit un individ mai facut si a inceput sa se ia de noi ca cica am facut galagie. Dupa ce ne-a dat cate 2 pumni in fata, am fugit si am sunat la politie. Dupa ce a ajuns politia, am realizat ca nu vreau complicaturi si am zis ca nu depun reclamatie. Cei de la politie au zis ca vom fi contactati si va trebuii sa mergem la sectie. Este adevarat? Ce va urma in continuare?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca esti minor, le-ai creat probleme parintilor.Pentru ca erai la acea ora pe strada. Te vor chema la sectie cat de curand.

| Violleta2022 a răspuns:

Toate telefoanele politiei sunt inregsitrate si ei au obligatia sa mearga la fata locului si sa investigheze.
Deci, vor venii acasa la parintii tai, sa stea de vroba cu tine, sau iti vor trimite citatie sa te prezinti la sectia d epolitie, daca esti minor, trebuie sa vina si unul din parinti cu tine.

| UnBroken2016 a răspuns:

Sper ca iti sta bine in portocaliu ca inchisoarea va mananca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveti peste 18 ani fiecare sau mai putin?
Pretenii tai cati ani au, tu cati ai?
Daca aveti peste 18 nu'i mare bai, daca sunteti mai mici de 18 parintii vostri vor avea de dat cateva explicatii.
In plus oricum va trebui sa specificati si declarati motivul pentru care erati afara la aceea ora tarzie,daca parintii vostri stiau sau nu,daca faceati vreo ilegalitate...

Chiar faceati galagie? Se pot plange si alti vecini? Erati bauti? Ati vandalidat ceva?

Conteaza si aceste aspecte... daca raspunsul este da, atunci se vor putea lua probabil si niscaiva masuri si impotriva voastra, daca insa raspunsul este nu(sau nu se poate demonstra nimic) atunci ati scapat!, nu se poate face aproape nimic impotriva voastra.

Totusi, cine era individul? Vreun locatar al blocului? Un individ care sta in imprejurimi? Il cunoasteti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu te luam la tavaleala daca faceai galagie la ora 1 dimineata. Mai ales acum, vara, cand dorm numai cu geamul deschis. Noaptea e pentru dormit si mai sunt oameni care ziua muncesc iar noaptea trebuie sa se odihneasca.

| DevilNight01 a răspuns:

Proasta alegere ca ai sunat la politie acum o sa se ia politia de amandoi o sa se ia de ala ca tia tras pumni si de tine si prieteni tai pentru ca faceai galagie la 1 dimineata toti aveti probleme si normal o sa iti vina o scrisoare cumva cum ca trebuie sa te duci la sectie sau o sa vina ei... Infine o sa te contacteze cumva

| PandaGirl13000 a răspuns:

Probabil o sa va cheme cu parintii si o sa va puna sa spuneti ce s-a intamplat...