| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua in urma cu 3 zile am avut un accident in Bucuresti Brancoveanu,un batran a iesit cu Matiz-ul lui fara se se asigure intrand in mine care circulam pe drum prioritar ( pagube bara fata,aripa stanga fata,far stanga bascule fata stanga,am oprit am facut poze la masini,omu s-a urcat in masina si a parasit locul accidentului, am sunat la politie a zis sa ii iau numarul de inmatriculare si sa vin cu masina mea la Accidente usoare sector 4 ) am sunat la platforma auto, de'abia am urcat-0 pe platforma o roata era dreapta una statea in dreapta).am ajuns la politie am facut schita, a facut poze la masina mi-a dat autorizatie de reparatie toate bune.Batranul de 76 ani nu s-a prezentat la politie in 24 ore de la accident ia trimis citatie acasa ieri degeaba! am dat de masina lui in Bucuresti si era Chituita partea unde m-a lovit pe mine astepta sa o vopseasca..am sunat la politie le-am zis si au spus sa fac poze sa le aduc la Sectie,am fost la sectie si m-a insotit un politist pana la masina Batranului, a venit cu Dosarul si Dl Politist a fost la el acasa era nevasta-sa care cica nu stia nimic de accident ce pot sa fac in momentul de fata Politia se misca Greu de tot a zis ca poate sa astept si 6 Luni? am martor de la locul accidentului,poze facute cand masinile erau lovite, poze cu masina lui care trebuia facuta! am verificat numarul de inmatriculare al Matizu-lui si are asigurare la Carpatica! azi am fost la masina dansului si era vopsita vrea sa scape cumva? Va rog sa ma ajutati cu un sfat ceva multumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu se prezinta cu asigurarea poti sa-l dai in judecata si o sa trebuiasca sa plateasca cheltuielile de judecata, tu ai toate probele necesare.
Discuta cu el si ar trebui sa inteleaga, ca o sa-l coste procesul.

| Joey4u a răspuns (pentru Ioandelasal):

Am poze ca a incercat sa isi faca masina sa ascunda probele, am martor, plus ca am fost la el acasa si nu raspunde se uita pe vizor si atat.e un amarat de mos, nu stiu ce sa fac

| ZORRA a răspuns:

El va scapa cu o amenda cu 2 puncte atat