| Marian_Valeriu_1995 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Dacă am o declarație făcută de mama făcută la notar pt a călători în grecia și bulgaria doar cu tata pot sa merg pe aceași declarație și în germania? Sau trb sa fac alta pt germania?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca in declaratie este specificata o anumita tara atunci pentru alta tara trebuie o noua declaratie, asa ca mama ta va trebui sa-ti faca o noua declaratie.

2 răspunsuri:
| kitty1984 a răspuns:

Buna. In declaratia notariala data de mama, trebuie trecut traseul pe unde calatoresti cu tatal tau. Deci nu poti sa mergi in Germania cu o declaratie in care este trecut traseul doar prin Bulgaria si Grecia. Trebuie facuta alta care sa cuprinda si Germania. Vacanta placuta!