Întrebare recomandată | EuCelCeSunt a întrebat:

Am ieșit la pensie la limită, in 2012, din medical. Primesc aceea majorare de pensie in valoare de 60 lei?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pensia se calculeaza in functie de numarul de puncte pe care il ai si de valoarea unui punct, alte majorari nu se primesc. In prezent punctul de pensie este de 790, 70 lei. Cand va creste acesta vor creste si pensiile.

| CristinaCic a răspuns:

Http://www.avocatnet.ro/
Intreaba-i pe avocati, pe forum. Sunt cei mai in masura sa iti dea un raspuns corect.