| yumeee a întrebat:

Am o problemă - am împlinit 18 ani în iunie, dar din iulie nu mi-am mai primit alocaţia... Deşi am completat acea adeverinţă, cum că îmi continui studiile, pentru a-mi primi alocaţia în continuare până la sfârşitul clasei a 12a.
Ironia e că, o colegă de-a mea, care nu a completat acea adeverinţă, primeşte alocaţia în continuare deşi a făcut 18 ani în martie.
Am fost la bancă şi mi-au spus să merg la şcoală să fac o cerere, iar la şcoală mi-au spus secretarele (mi-au mormăit de fapt) că vor face nu-ştiu-ce actualizare şi îmi voi primi alocaţia în octombrie.
A mai păţit cineva aşa?

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Te agiti prea tare pentru 42 de lei pe luna ...traiesti in Romania, te mai mira ca ti-i fura si pe aia?
btw : multi ani inainte!

| yumeee explică (pentru Apache):

La banii mei, ăia 42 de lei înseamnă mult, trust me rolling on the floor. Merci