| patricia_1074 a întrebat:

Din ianuarie nu am imi primit alocatia...pentru ca am implinit 18 ani...am pus actele necesare pentru a primi in continuare...stii cumva daca voi primi si pe lunile ce au trecut...in care nu mi s-a mai dat alocatia? va rog spuneti-mi cei care stiu si au fost in cauza...multumesc mult
!

8 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Trebuie sa-ti dea o cerere de la secretariat de la liceu.winkingO completezi si duci si o copie dupa actul de identitate.winking. Asa am procedat eu.

| afrodita17 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu, ca si tine...insa am colegi in clasa care au ''trecut'' prin asa ceva inaintea mea...au primit alocatia cam dupa 2 \3 luni dupa ce au fost depuse dosarele, si, bineinteles ca au primit banii si pe lunile din urma...

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Eee... draci.laughing
eu stiu.thinking
cred ca no sa-ti dea banii pe lunile alea.winking
daca tu acum te-ai dus sa faci actele.
abia acum a inceput sa-ti dea banii in continuare.winking

| patricia_1074 explică:

Da sunt eleva...normal...pentru ca altfel nu as mai fi putut sa pun nici un fel de act...este necesara adeverita de la liceu precum sunt eleva...asa ca de aceea vroiam sa stiu...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alocatia stiam ca este pentru minori, tu nu mai esti. Esti studenta? eleva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:Q1Tfb2EVt8oJ:stiri.acasa.ro/articole/social/elevii-de-18-ani-iau-alocatie-pana-la-terminarea-liceului+alocatia+pana+la+ani&cd=7&hl=ro&ct=clnk&gl=ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ordonanta de guvern semnata de TAriceanu, ai sa primesti banii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da decizia este semnata de TAriceanu va dura ceva timp pentru ca este noua decizia, vei primi alocatie pana la terminarea liceului.