| Girly97 a întrebat:

Am inteles de la seful meu ca voi primi pe langa salariu si "bonuri". La ce bonuri se refera si ce sunt aceste bonuri? Nu am auzit de ele pana acum.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bonuri de masă. https://upromania.ro/companii/tichete-de-masa/

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pot fi bonuri de masă sau bonuri cadou, cu acele bonuri cadou i ti poti cumpăra haine.

| Bizon95 a răspuns:

Bonuri de masa

https://www.google.com/search?q=bonuri+de+masa

poti cumpara NUMAI mancare cu ele

este ILEGAL sa cumperi orice altceva, mai ales bautura si tigari
si nu se dau rest la ele (inseamna convertire in bani, cu care poti sa cumperi orice)

iar anumite case nu accepta deloc bonuri de masa, cum ar fi casele de self-pay din Auchan, unde E IMPOSIBIL sa accepte, din cauza ca ti se scaneaza produsele, apoi platesti la un aparat care accepta numai cash sau card bancar

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bonuri de masa, Ba tichete ba iti da un card special pentru ele. Pentrru fiecare zi lucrata iti da 1 bon, valoarea difera in functie de intreprindere intre 10-15 lei /bon
Pe bonuri poti cumpara alimente de la magazine, dar daca mergi la supermarketuri poti cumpara orice in afara de tigari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bonusurile se oferă în funcție de cât pupincurist ești.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

What the ***?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am citit greșit laughing acum am văzut laughing

| PumpkinDoll a răspuns:

Sunt bonuri de masa.Nu se dau rest la ele si merge sa cumperi doar alimente din cate stiu eu.