| Daenya_Dana_1998 a întrebat:

Am lucrat timp de o lună la Penny. Nu am reușit mai mult deoarece nu rezistam la programul care se schimba de pe o zi pe alta, era instabil. Mâine merg să îmi bag lichidarea. Problema mea e cardul cu bonuri, care trebuia să ajungă luna asta în 12. În data de 15 am primit mesaj cu parola cardului ca să îl pot activa. Mi-am întrebat șeful dacă mi-a ajuns cardul, i-am arătat mesajul și a spus că nu a ajuns. Mâine dacă îmi spune din nou că nu a ajuns, cel mai probabil vor minți cu asta ca să nu mai mi-l dea și să îl anuleze sau ceva de genul. Îi cred în stare, la ce fel de oameni sunt. Am de gând să le spun că atunci vom rezolva cu ITM-ul. Nu știu încotro să o iau altundeva ca să îmi primesc cardul de bonuri. Îmi poate explica și mie cineva cum ar trebui să procedez cu ITM-ul? Mulțumesc frumos.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu esti inca in perioada de proba va trebui sa lucrezi si perioada de preaviz, daca asa iti solicita conducerea. Daca nu lucrezi in preaviz iti poate desface disciplinar contractul individual de munca, pe motiv de absente nemotivate.
Sunt obligati sa-ti dea bonurile de masa pe perioada lucrata. Daca nu o fac spune-le ca ii vei reclama la ITM si apoi, daca nu se rezolva, ii vei da in judecata.